BKS500V16R Bussmann PRICE/EA (MIN PURCH= 100) - FUSE, AXIAL, 1.6A, 5 X 20MM, FAST ACTING; VOLTAGE RATING VAC:250V; FUSE CURRENT:1.6A; BREAKING CAPACITY:35A @ 250VAC; FUSE
Part Nnumber
BKS500V16R
Description
PRICE/EA (MIN PURCH= 100) - FUSE, AXIAL, 1.6A, 5 X 20MM, FAST ACTING; VOLTAGE RATING VAC:250V; FUSE CURRENT:1.6A; BREAKING CAPACITY:35A @ 250VAC; FUSE
Producer
Bussmann
Basic price
Following Parts
Random Products
(keyword BKS500V16R Bussmann PRICE/EA (MIN PURCH= 100) - FUSE, AXIAL, 1.6A, 5 X 20MM, FAST ACTING; VOLTAGE RATING VAC:250V; FUSE CURRENT:1.6A; BREAKING CAPACITY:35A @ 250VAC; FUSE)